KLIMAT NA CZYTANIE – tak brzmi tegoroczne hasło  ogólnopolskiej akcji  NOCY BIBLIOTEK, która odbędzie się w sobotę 10 października 2020 roku.

Co klimat ma wspólnego z czytaniem ?

„Wybraliśmy ten motyw przewodni, żeby podkreślić, że właśnie teraz, kiedy mamy ograniczone możliwości uczestniczenia w wielu formach kultury i życia społecznego, jest doskonały czas na czytanie, na bycie z książką, która daje wsparcie, wytchnienie czy rozrywkę. Jednocześnie chcemy ukierunkować Wasze działania na tematy związane z troską o klimat oraz dobrostan ludzi i Ziemi.” – tak piszą organizatorzy akcji i trudno się z nimi nie zgodzić !!!

Zapraszamy więc uczniów naszej szkoły do włączenia się online w Noc Bibliotek i  wspólnych zajęć  o klimacie, przyrodzie, książkach !!!

10.10.2020 o godz. 19.  połączymy się online na uroczystej inauguracji akcji z udziałem pisarzy i artystów. Przeczytamy wspólnie napisany przez Jacka Cygana specjalnie dla Nocy Bibliotek wiersz – hymn tegorocznej akcji (młodsi) oraz wiersz Doroty Masłowskiej – pochwała różnorodności (nie tylko przyrodniczej ) z książki „Psikusy”, Gang Design, 2017 (starsi). Na finał transmisji ok. godz. 19.30 krótki koncert z utworami polskich pisarzy i poetów, m.in. Joanny Papuzińskiej i Ewy Szelburg-Zarembiny – specjalnie dla bibliotek zagra na żywo Janusz Prusinowski Trio. Bądźcie z nami!

Link do transmisji zostanie przekazany przez organizatorów Nocy Bibliotek w późniejszym terminie.