Choć nasza Dyrekcja architektem nie jest, to właśnie dzięki staraniom i pomysłom pani Haliny Nawary w roku 2005 powstała pracownia komputerowa.  Od września 2004 roku szkoła jest na stałe podłączona do sieci Internet za pośrednictwem Neostrady. Dlatego dzisiaj mamy tak ładnie i możemy uczyć się w pięknym nowym pomieszczeniu.

W pracowni znajduje się 9 stanowisk komputerowych, w tym jedno stanowisko dla nauczyciela i 8 miejsc pracy dla uczniów, wszystkie połączone w sieć. Zajęcia z informatyki od 1998 roku prowadzone są przez panią mgr Elżbietę Staszkiewicz, która posiada pełne kwalifikacje do nauczania tego przedmiotu. W pracowni prowadzone są planowe zajęcia dydaktyczne dla klas IV – VI  oraz zajęcia pozalekcyjne dla klas III-VI.

Z biegiem lat pracownię sukcesywnie wyposażano w nowy sprzęt, poprawiono konfigurację komputerów, zaktualizowano system operacyjny oraz oprogramowanie, podłączono ją poprzez modem do internetu jak również zakupiono drukarkę, skaner oraz napędy CD, które zainstalowano na stanowiskach uczniów a fundusze pozyskano na oraganizowanym w szkole od kilku lat „Jarmarku Adwentowym”. Poprawiły one znacznie możliwości wykorzystania pracowni.

Pracownia przed remontem

Zobacz jak wyglądała nasza pracownia jeszcze przed remontem. Naprawdę było sporo pracy do wykonania

Pracownia po remoncie

Po zakończeniu prac nareszcie można korzystac z sali. Gotowa pracownia prezentuje się znakomicie.

W październiku 2005 roku otrzymaliśmy tak długo oczekiwane komputery z EFS, o które staraliśmy się od dłuższego czasu przystępując do projektu MENiS. Nowe, ładne, wyposażone w nowoczesne oprogramowanie, połączone w sieć z możliwością wykoorzystania internetu zarówno w dydaktyce (lekcje informatyki stały się jeszcze bardziej atrakcyjniejsze) jak też na zajęciach pozalekcyjnych.

A to pracownia komputerowa która powstała w styczniu 2017 roku.  Inicjatorem stworzenia nowoczesnej pracowni terminalowej  z szybkim internetem światłowodowym „Silesia” był Dyrektor Szkoły Ryszarda Szymura a  środki pozyskano przy dużym zaangażowaniu rodziców naszych dzieci z  budżetu obywatelskiego.