Światowy Dzień  Pluszowego Misia

25 listopada 2020

Pluszowy Miś od ponad stu lat jest najwierniejszym przyjacielem dzieci na całym świecie. Często towarzyszy im w codziennym życiu dzieląc z nimi chwile radości, bywa również powiernikiem smutków i lęków. Miś stał się jednym z ulubionych bohaterów literatury dziecięcej i na stałe zagościł w świecie bajek.

Światowy Dzień Pluszowego Misia został ustanowiony w 2002 roku i jest obchodzony co roku w dniu  25 listopada.

Z tej okazji świetlica i biblioteka szkolna zapraszają uczniów klas nauczania zintegrowanego do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pod hasłem:

„Mój przyjaciel Miś „.

Jakie są zadania konkursowe ?

• Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej postać ulubionego misia – bohatera literatury dziecięcej.
  • Uczestnicy konkursu wykonują prace wybranymi przez siebie technikami plastycznymi (rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie, grafika, kolage, itp.).
  • Format prac jest dowolny.
  • Prace powinny być wykonane indywidualnie i samodzielnie przez dzieci.
  • Każdy uczestnik powinien dostarczyć jedną pracę.
  • Prace konkursowe podpisane:
  • Imię i nazwisko, klasa, prosimy przesłać na adres : biblioteka.swietlica.sp29@gmail.com
  • Na prace konkursowe czekamy do 10 grudnia br.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody !!!