W środę pojechaliśmy na Peloponez: zwiedziliśmy antyczny teatr w Epidauros, cytadelę Palamidi i miasteczko Nafplion. Zatrzymaliśmy się również nad Kanałem Korynckim.

Czwartek spędziliśmy w Atenach. Zwiedziliśmy Akropol oraz Muzeum na Akropolu. Spacerowaliśmy po ulicach Aten.

Zobaczyliśmy również zmianę warty pod Parlamentem.

W piątek odbyła się ceremonia zakończenia wymiany, każdy z jej uczestników otrzymał certyfikat.

Uczniowie przygotowali prezentacje w języku angielskim z pobytu w Grecji, nauczyciele omawiali  działania projektowe i spotkali się z Radą Rodziców szkoły 2o Gimnasio Drapetsona w Pireusie.

Tego dnia słuchaliśmy greckiej muzyki, tańczyliśmy i próbowaliśmy po raz kolejny greckiej kuchni.

To był wspaniały tydzień: pełen przygód, nowych znajomości i przyjaźni, wymiany doświadczeń, z ciekawym programem kulturalnym i tematycznym dotyczącym włączania w edukacji