30.10.-6.11.2021.

Dzień 1 i 2, 31.10., 1.11.2021

Ateny i Pireus.

Niedzielę spędziliśmy wspólnie, zwiedzając Ateny i Pireus. Zobaczyliśmy Narodowe Muzeum Archeologiczne w Atenach, odbyliśmy spacer na wzgórze w Pireusie i do zatoki Pasalimani.

W poniedziałek odbyło się powitanie 5 delegacji w greckiej szkole. Uczniowie przedstawili prezentacje w języku angielskim „Inclusion in my school”. Miały również miejsce zajęcia integracyjne oraz spotkanie z nauczycielami i rodzicami i długi spacer po mieście.

W wymianie uczestniczą uczniowie i nauczyciele z 5 szkół z Portugalii, Hiszpanii, Turcji, Bułgarii i Polski. Gospodarzami są Grecy ze szkoły 2o Gimnasio Drapetsona w Pireusie.

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10 reprezentują nauczyciele: Rita Pawłowska, Anna Łukowska i 4 uczniów: Amelia, Marta, Mikołaj, Stanisław.