Niesamowite pomysły i zaskakujące przygody „Gangu  Swojaków” opisane w  książce Renaty Piątkowskiej SZKOLNE PRZYGODY GANGU SWOJAKÓW, czyli o tym, że pomoc ma moc  stały się w klasie 3a okazją nie tylko do wspólnej lektury, ale też odkrywania natury i piękna przyrody.

Szkolne przygody Gangu Swojaków to projekt i jednocześnie konkurs dedykowany uczniom  klas 1-3  przez sieć sklepów Biedronka.  Zadanie konkursowe :  praca zbiorowa w formie mapy, gdzie zostali zaprezentowani nowi bohaterowie książki, świetnie wykonali uczniowie z klasy 3a, którzy poznali w trakcie wspólnych zajęć  nie tylko zagrożone gatunki zwierząt żyjących w Polsce, ale też charakterystyczne miejsca gdzie żyją i budują swoje gniazda. Największą przyjemnością było wykonanie przez uczniów sylwetek „swojaków-zwierzaków” i wspólne umieszczenie ich na mapie Polski, w miejscach gdzie łatwo można je spotkać.

Dziękujemy za wspólny projekt i udział w konkursie: klasa 3a, p. I. Buksińska, p. E. Lyszczyna, p. M. Dąbrowska.