Nasza szkoła  bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF Polska. Uczniowie z naszej placówki będą przygotowywać szmaciane laleczki będące symbolem pomocy, jakiej udzielą najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie. „Wszystkie Kolory Świata” to akcja UNICEF Polska, która już po raz szósty jest przeprowadzana w polskich placówkach edukacyjnych. Ma na celu wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. W ramach akcji uczniowie własnoręcznie projektują i szyją szmaciane laleczki. Każda z nich będzie miała nadane imię i przypisany kraj, z którego pochodzi. Po zakończeniu pracy, w szkole odbędzie się ich wystawa. Na ten dzień zaprosimy do szkoły rodziców, dziadków, opiekunów i społeczność lokalną. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku, przekazując na ten cel darowiznę. Zebrane środki umożliwią zaszczepienie dzieci mieszkających w najuboższych krajach świata, gdzie codziennie zagrażają im takie choroby jak gruźlica, odra, tężec, błonica, krztusiec czy polio. Projekt „Wszystkie Kolory Świata” wspiera Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF w Polsce. Celem projektu jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury. Akcja ta uświadamia również, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, lecz także przyjemne.

Zapraszamy do udziału w tej akcji każdą klasę ! Poprośmy o pomoc naszych rodziców , dziadków , na pewno chętnie pomogą .

Co robimy ? Wybieramy sobie kraj pochodzenia naszej laleczki, czytamy o tym kraju , ustalamy jak ją ubierzemy , jak nazwiemy i szyjemy …… Mamy czas do marca . 8  marca zrobimy w szkole prezentację wszystkich lalek , wybierzemy w głosowaniu, która lalka będzie nas reprezentować w ogólnopolskim konkursie , następnie zorganizujemy kiermasz . Dochód przeznaczymy na zakup szczepionek dla Unicef . Działamy !!!!!!

Prezentacja projektu Wszystkie Kolory Świata