III międzynarodowa wymiana uczniów i nauczycieli w Bułgarii, Sofia, 28.03 -1.04.2022 – Projekt ERASMUS+ „Inclusion for the brighter future”. „English language as an inclusion factor”. W bułgarskiej językowej szkole William Gladstone w Sofii spotkały się delegacje z Portugalii, Turcji, Hiszpanii, Grecji i Polski.W poniedziałek oglądaliśmy szkołę oraz zwiedzaliśmy stolicę Bułgarii, Sofię. We wtorek uczniowie pracowali z aplikacjami m.in. Powtoon i nad wielojęzycznym słownikiem nt. edukacji włączajacej. W trakcie podróży do Sofii zobaczyliśmy centrum Warszawy. Naszą szkołę reprezentują nauczyciele p. Anna Łukowska i p. Rita Pawłowska oraz uczniowie klas 8: Kamila, Zuza, Paweł.

W środę zwiedzaliśmy Płowdiw – Europejską Stolicę Kultury 2019 i starożytną część miasta należącą do światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO:🇧🇬 rzymski amfiteatr Philippopolis,🇧🇬 Regionalne Muzeum Etnograficzne,🇧🇬 Nebet Tepe – wzgórze w starym mieście,🇧🇬 Bishop’s Basilica of Philippopolis. W bułgarskiej językowej szkole William Gladstone w Sofii spotkały się delegacje z Portugalii, Turcji, Hiszpanii, Grecji i Polski

W czwartek uczestniczyliśmy w grze terenowej w aplikacji Actionbound. Po południu zwiedzaliśmy Sofię i zobaczyliśmy:🇧🇬 Sobór Św. Aleksandra Wielkiego,🇧🇬 Cerkiew Św. Mikołaja,🇧🇬 pozostałości rzymskiej Serdiki,🇧🇬 Rotundę Św. Jerzego,🇧🇬 Teatr Narodowy im. Iwana Wazowa,🇧🇬 Bulwar Witosza,🇧🇬 Pomnik Św. Zofii,🇧🇬 Cerkiew Św. Niedzieli,🇧🇬 Meczet Bania Baszi Dżamija.