MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA przypada w niedzielę 20 listopada 2022 w rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.
U nas w szkole obchodzimy go w poniedziałek 21 listopada !!!
Nie zapomnijcie – w tym dniu ubieramy się na niebiesko 👔👗💙 – jako wyraz solidarności z dziećmi z całego świata !!!
Materiały udostępnione przez UNICEF Poland można wykorzystać na lekcjach wychowawczych.

Podejmując wspólne działania możemy zjednoczyć się z dziećmi z całego świata i uświadamiać innych, że są dzieci, których prawa są łamane. Pokażmy, że prawa dzieci nie są nam obojętne poprzez podjęcie różnych inicjatyw, np.:
– zrobienie plakatów i prac plastycznych,
– przystrojenie sali na niebiesko,
– rozmowy w trakcie godziny wychowawczej,
– przeprowadzenie zabaw i teleturnieju z wykorzystaniem gry memory i quizów przygotowanych przez Unicef,
– wykonanie wspólnej klasowej fotografii w niebieskich strojach bądź z niebieskimi akcentami, etc.

Liczymy na Waszą kreatywność !!!

#dlakażdegodziecka

#Propozycje aktywności na Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Zapraszamy do zapoznania się z linkiem i oczywiście zachęcamy gorąco do działania !!!
Samorząd Uczniowski 💙💙💙💙