Łączy nas pamięć !

Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile!

19 kwietnia br. przypada 81. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów  podczas II wojny światowej. Do obchodów tego  wydarzenia co roku  włącza się wiele instytucji  państwowych i kulturalnych: szkoły, biblioteki, muzea i artyści scen polskich.

Nasza szkoła włącza się w obchody już po raz piąty, a dzięki współpracy z Muzeum Polin w Warszawie otrzymujemy cenne materiały edukacyjne, które profesjonalnie i rzetelnie przybliżają tamte wydarzenia.

Akcji Żonkile od początku towarzyszy hasło „Łączy nas pamięć”

Ostatni dowódca oporu Marek Edelman co roku składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta żonkile, które z czasem stały się symbolem obchodów powstania w warszawskim getcie i symbolem zbiorowej pamięci.

Szablon i instrukcję składania żonkila oraz materiały edukacyjne znajdują się pod adresem :

link do strony z materiałami