Dzień 1

,,Close to social inclusion through art ‘’

W poniedziałek przywitaliśmy delegacje nauczycieli i uczniów z Portugalii, Turcji, Hiszpanii, Grecji ,Bułgarii. Goście zwiedzili szkołę , uczestniczyli w zajęciach w klasie 1bs , zwiedzili przedszkole . Uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych , grali w Kahoota , świetnie się bawili.

Popołudnie spędziliśmy grając w kręgle .

Dziękujemy rodzicom za przygotowanie poczęstunku !!!

Dzień drugi

We wtorek zajęcia odbyły się w Miejskim Domu Kultury Południe  . Było to prawdziwe święto muzyki, tańca i integracji międzynarodowej. Każdy z uczestników projektu zaprezentował piosenkę i taniec. Nasi uczniowie zatańczyli poloneza oraz zaśpiewali piosenkę Szła dzieweczka do laseczka – przy akompaniamencie p. Renaty , która zagrała na gitarze. W drugiej części uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w warsztatach tanecznych prowadzonych przez Państwo Hannę i Jana Marszałków. Wszyscy bawili się znakomicie .

Po południu pojechaliśmy do Sztolni Królowej Luizy w Zabrzu !

Dziękujemy MDK Południe , Rodzicom , Nauczycielom za piękny dzień . !!!

Dzień 3

W środę zwiedziliśmy multimedialną wystawę w Śląskim Centrum Wolności i Solidarności w KWK ,,Wujek’’ , następnie siedzibę NOSPR . Po południu uczniowie uczestniczyli w zajęciach sportowych w Jump City

Dzień 4

‘’Close to social inclusion through art.’’.

W czwartek udaliśmy się na wycieczkę do Krakowa. Zwiedziliśmy Dzielnicę Żydowską i Kazimierz, Rynek i Sukiennice, Kościół Mariacki – udało nam się zobaczyć otwarcie Ołtarza i wysłuchać hejnału Mariackiego . Potem jeszcze Wawel i Smocza Jama , a na koniec rejs statkiem po Wiśle . Pogoda nam dopisała , humory też , było cudownie. Dziękujemy za kolejny niesamowity dzień przyjaciołom Erasmusa !!!

Dzień 5

‘’Close to social inclusion through art.’’

W piątek zwiedziliśmy Muzeum Śląskie w Katowicach. Uczniowie wzięli udział w warsztatach na temat sztuki śląskiej. Obejrzeli wystawy dziedzictwa Górnego Śląska , sztukę współczesną oraz zagrali w śląskie memory.

Wieczorem w restauracji Anna Maria odbyła się dyskoteka połączona z ze śląskim obiadem i ceremonią wręczenia certyfikatów uczestnikom mobilności w Polsce.

To był niesamowity tydzień wspaniałych wrażeń , emocji, integracji , przyjaźni , edukacji i sztuki.

Dziękujemy za wspólne przeżycia i działania !!!!